Sveiki atvykę į Dovilės Gulbinaitės dienoraštį. Socialinis darbas bendruomenėje patenka į gyvenimo grupę Animacija ir metodai, kurią dėsto profesorius Carlos Jorge De Sá Pinto Correia socialinio ir profesinio mokymo kurse antrus metus aukštojoje švietimo mokykloje Jean Piaget / Arcozelo. Tikiuosi mano dienoraštyje esama informacija jums bus naudinga, reikalinga, suteiks papildomų žinių ir galbūt galėsite pritaikyti darbo praktikoje.

Welcome to Dovilė Gulbinaitės blog. Social work in the community fall to life group Técnicas de Animação de Grupo taught by Professor Carlos Jorge De Sá Pinto Correia, social and vocational training course for the second year of higher education school, Jean Piaget / Arcozelo. I hope that my blog there information will be useful, required, provide additional knowledge and maybe can adapt work in practice.

Bem-vindo ao blog Gulbinaitės Dovile. Trabalho social na comunidade queda dentro da vida de um grupo Técnicas de Animação de Grupo, ministrado pelo professor Professor Carlos Jorge De Sá Pinto Correia, curso de formação social e profissional para o segundo ano da escola de ensino superior, Jean Piaget / Arcozelo. Espero que meu blog não há informação que você seja útil, necessário, fornecer conhecimento adicional e pode ser capaz de adaptar as práticas de trabalho.

2012 m. sausio 14 d., šeštadienis

Socialinio darbuotojo darbas kaimo bendruomenėje, Social worker working in rural community, Assistente social que trabalham em comunidade rural


 Leliūgienė I. (2003) nurodo, kad socialinio darbuotojo darbas kaime apima du svarbiausius uždavinius. Pirmiausia, tai socialinis darbas su „skirtingomis gyventojų kategorijomis, skirtingomis socialinėmis grupėmis pagrindinių krypčių ir principų, formų ir organizavimo būdų atskleidimas“ (Leliūgienė I., 2003, p. 339). Antras uždavinys – teikti reikalingą pagalbą kaimo bendruomenėje, kuri apima socialinį ugdomąjį darbą, socialinę pagalbą, reabilitaciją.
Anot  Beresnevičiūtės V.,  Pranckūnienės E.,  Vildžiūniėnės M. (2003) pagrindinis socialinio darbuotojo darbo kaime siekis – kurti savarankišką kaimo bendruomenę. Tokia bendruomenė, anot autorių, pasižymi tam tikromis savybėmis. Pirmiausia, savarankiška kaimo bendruomenė reiškia, kad yra rūpinamasi bendruomenės poreikiais. Tokiu atveju yra nustatoma, kokie yra bendruomenės narių poreikiai, susiję su bendruomenės gyvenimu. Taip bendruomenė sugeba išryškinti svarbiausius savo narių siekius, nustatyti bendrus tikslus.
Savarankiška kaimo bendruomenė sugeba kurti savo veiklos strategiją. Strategija apima kaimo bendruomenės „tikslus, vertybes, veiklos principus ir būdus. Ji susieja bendruomenės viziją ir realybę“ (Beresnevičiūtė V., Pranckūnienė E., Vildžiūniėnė M., 2003, p. 18). Be to, savarankiškos bendruomenės veikla yra įvairiapusė – bendruomenė sugeba kaupti ir skleisti įvairią informaciją, savarankiškai priimti sprendimus, efektyviai skirstyti ir tvarkyti savo išteklius, skatinti ir organizuoti nuolatinį bendruomenės narių mokymąsi.
 Beresnevičiūtė V., Pranckūnienė E., Vildžiūniėnė M. (2003) nurodo, kad savarankiškos kaimo bendruomenės kūrimas yra pagrindinė socialinio darbuotojo, dirbančio kaime, siekiamybė. Savarankiška ir aktyvi kaimo bendruomenė – tai „jėga, kuri gali sėkmingai bendradarbiauti su valstybe, rasti, apdoroti ir įvertinti informaciją, planuoti ateitį, prisitaikyti prie nuolat kintančių darbo rinkos poreikių, įgyti praktikos, o ne tik žinių“ (Beresnevičiūtė V., Pranckūnienė E., Vildžiūniėnė M., 2003, p. 20).
Kaimo bendruomenėje socialiniam darbuotojui tenka dirbti su skirtingomis socialinėmis grupėmis. Gurjanova M. (2000) nurodo, kad pagrindinės paramos ir socialinių paslaugų gavėjų grupės kaimo bendruomenėje yra:
  •  Jaunos šeimos – šioms šeimoms daugiausia pagalbos ir paramos reikia sprendžiant kasdienio gyvenimo klausimus, susijusius su vaikų auklėjimu, įsidarbinimu, kuriant harmoningus ir teigiamus tarpusavio santykius šeimoje, sprendžiant klausimus, susijusius su būstu.
  • Daugiavaikės šeimos – šioms šeimoms labiausiai reikalinga pagalba sprendžiant problemas, susijusias su pajamomis, materialiniais sunkumais; taip pat klausimus, susijusius su laisvalaikio ir užimtumo organizavimu, šeimos narių sveikata, vaikų užimtumu (taip pat ir vasaros metu) ir kt.
  • Neįgalieji – šiai grupei socialinis darbuotojas siekia padėti „nugalėti socialinės atskirties jausmą, vienatvę, atitrūkimą nuo gyvenimo, išspręsti medicininio ir butinio aptarnavimo problemas, gaunant reikiamas lengvatas ir socialinę paramą“ (pagal Leliūgienę I., 2003, p. 344 – 345). Šiuo atveju didelę svarbą turi socialinės paslaugos teikiamos kliento namuose.
  • Pagyvenusieji žmonės – socialiniai darbuotojai pagyvenusiems žmonėms padeda įveikti vienatvės jausmą, dažniausiai susijusi su bendravimo stoka; taip pat nugalėti bejėgiškumo, socialinio nereikalingumo jausmus. Be to, socialiniai darbuotojai padeda sutvarkyti reikalingus dokumentus, pvz., dėl pašalpų, lengvatų, materialinės pagalbos ir pan.
  • Jaunimas – taip kaip ir pagyvenusiems žmonėms, jaunimui yra reikalingas ypatingas dėmesys, ypatingai kaimo vietovėse, kur jauni žmonės turi ribotas užimtumo, laisvalaikio praleidimo galimybes, ribotą priėjimą prie informacijos. Kaimo vietovėse socialinis darbuotojas padeda jaunimui patenkinti „intelektualinio, kultūrinio, dorovinio, fizinio vystymosi poreikius, organizuojant kultūrinį laisvalaikį, darbinį užimtumą, renkantis profesiją, gyvenimo karjerą ir kryptį, įsidarbinant, pasiruošiant šeimyniniam gyvenimui, išbristi iš kritinių situacijų, atsisakant žalingų įpročių“ (pagal Leliūgienę I., 2003, p. 344).
  • Kaip dar viena grupė yra nurodomi bėgliai ir migrantai (nors ši grupė labiau būdinga miesto vietovėms) – šiai grupei socialinis darbuotojas teikia tokias paslaugas, kurios padeda bėgliams ir migrantams adaptuotis naujoje kultūrinėje aplinkoje, išmokti valstybinę kalbą, įsidarbinti, susitvarkyti buitį ir pan.
  • Taip pat socialinis darbuotojas, dirbdamas kaime, organizuoja darbą su visa bendruomene. Kaip jau buvo paminėta, pagrindinis socialinio darbuotojo siekis yra savarankiškos ir aktyvios kaimo bendruomenės kūrimas.
Atsižvelgiant į tai, kad socialiniam darbuotojui tenka dirbti su įvairiomis socialinėmis grupėmis, darbuotojui tenka atlikti įvairius uždavinius. Dirbdamas kaimo bendruomenėje socialinis darbuotojas pirmiausia atlieka „asmenybės ir jos mikroaplinkos diagnostiką, tiria klientų interesus, poreikius, jų gyvenimo sąlygas, (...) bendruomenės gyventojų sunkumus ir problemas“ (Leliūgienė I., 2003, p. 345). Taip pat socialinis darbuotojas kartu su bendruomenės nariais padeda formuoti teigiamus santykius bendruomenėje, kurti palankų mikroklimatą, rūpinasi socialinės apsaugos tarnybų darbu ir jų organizuojamo ugdymo turiniu, formomis ir metodais, jų tikslingumu. Taip pat socialinis darbuotojas bendrauja ir bendradarbiauja su kitais specialistais, socialinėmis tarnybomis ir organizacijomis, kartu su jomis organizuoja įvairią kaimo bendruomenės narių veiklą, skatina jų iniciatyvumą, savipagalbą. Socialinis darbuotojas yra svarbus asmuo ir atstovaujant bendruomenės narius įvairiose valstybinėse įstaigose, inicijuojant šių institucijų sąveiką su bendruomene arba su konkrečiu jos nariu. Socialinis darbuotojas „organizuoja ir koordinuoja bendruomenės gyventojų savivaldą, vadovauja ir palaiko visuomenės iniciatyvas, įvairių iniciatyvinių grupių darbą“ (Leliūgienė I., 2003, p. 346). Šiuo atveju socialinis darbuotojas palaiko ryšius ne tik su savivaldos institucijomis, tačiau ir su visuomeninėmis organizacijomis, įmonėmis ir įstaigomis, organizacijų darbo kolektyvais.
Tam, kad socialinis darbuotojas galėtų tinkamai atlikti savo darbą, įgyvendinti išvardintus uždavinius ir prisidėti prie savarankiškos kaimo bendruomenės plėtros, jam pirmiausia būtina žinoti, kokios yra pagrindinės kaimo bendruomenės socialinės problemos, neigiamai įtakojančios žmonių gyvenimą. Būtent šias problemas socialiniam darbuotojui reikėtų spręsti pirmiausia, sudarant sąlygas žmonėms aktyvinti savo gyvenimą, tenkinti poreikius, aktyviai dalyvauti bendruomenės veikloje. Bendruomenės padėties supratimą ir analizę bei jų reikšmę akcentavo ir  Johnson L. C. (2001), kuris nurodė, kad socialiniam darbuotojui, norinčiam sėkmingai dirbti kaimo bendruomenėje būtina darbą organizuoti įvertinus socialinių paslaugų poreikį pagal šiuos etapus:
1) Įvertinti esamą situaciją, remiantis esamų socialinių problemų identifikavimu.
2) Nustačius pagrindines socialines problemas, numatyti socialinių paslaugų prioritetus ir tuo remiantis tinkamai paskirstyti turimus išteklius.
3) Skatinti paslaugų teikėjų savitarpio supratimą ir bendradarbiavimą.
Taigi, kaip matoma iš nurodytų etapų, pirmiausia socialiniam darbuotojui yra svarbu išsiaiškinti kaimo bendruomenei būdingas socialines problemas. 

LITERATŪROS SĄRAŠAS:
Beresnevičiūtė V., Pranckūnienė E., Vildžiūniėnė M. (2003). Bendravimo tiltai. Mokykla ir kaimo bendruomenė.Vilnius: UAB „Spaudos kontūrai”
Johnson L.C. (2001).  Socialinio darbo praktika. Bendrasis požiūris. Vilnius: Vilniaus Universitetas Specialiosios psichologijos laboratorija.
Leliūgienė I. (2003). Socialinė pedagogika. Vadovėlis Kaunas: Technologija

 
Social worker working in rural community

Leliūgienė I. (2003) points out that the social worker in the village has two main objectives. First, it is a social work with different population groups, different social groups in the main directions and principles, forms and ways of organizing Disclosures (Leliūgienė I., 2003, p. 339). The second objective - to provide the necessary assistance to the rural community, which includes social work in educational, social assistance, rehabilitation.
According to Beresnevičiūtė V., Pranckūnienės E., Vildžiūnienė M. (2003), the main village of the social worker's goal - to create its own rural community. Such a community, according to the authors, have certain properties. First, an independent rural community, there is a community care needs. In this case, it is determined what the community needs related to community life. So the community is able to highlight the most important goals of its members, to establish common goals.
Independent rural community is able to create their own business strategy. The strategy covers the rural communities' goals, values, operating principles and methods. It binds the community vision and reality "(Beresnevičiūtė V., Pranckūnienė E., Vildžiūnienė M., 2003, p. 18). In addition, an independent community activities are diverse - the community is able to collect and disseminate information to diverse, independent decision-making and to effectively allocate and manage its resources to promote and organize the permanent members of the community learning.
 Beresnevičiūtė V., Pranckūnienė E., Vildžiūnienė M. (2003) points out that self-development of rural communities is a key social worker in the village, aspirational. Independent and active rural community - is "a force that can successfully cooperate with the state, develop and evaluate information to plan ahead and adapt to the constantly changing labor market needs, to gain practice and not just knowledge (Beresnevičiūtė V., Pranckūnienė E., Vildžiūnienė M., 2003, p. 20).
Rural community, the social worker has to work with different social groups. Gurjanova M. (2000) states that the level of assistance and social services in the rural community user groups are:

  • Young families - most of these families need help and support for dealing with everyday life issues related to child rearing, employment, creating harmony and positive relationships within the family, dealing with issues related to housing.

  • Large families - those families in most need of assistance in solving problems related to income, material nature, as well as issues related to the organization of leisure and employment, family, health, children's employment (including summer) and so on.

  • People with disabilities - this is a group of social workers to help "overcome social exclusion in the sense of loneliness, the propeller of life, to solve medical problems and the necessary support in obtaining the necessary incentives and social support" (according to Leliūgienę I., 2003, pp. 344-345). In this case, attaches great importance to the social services provided to the client's home.

  • Elderly people - social workers for older people to overcome feelings of loneliness, often associated with lack of communication, as well as the defeat of helplessness, there is no need of social feelings. In addition, social workers help arrange the necessary documents, such as. For benefits, advantages, material aid and so on.

  • Young people - as well as the elderly, young people, need special attention, especially in rural areas, where young people have limited employment, leisure opportunities, limited access to information. In rural areas, the social worker helps young people to meet "the intellectual, cultural, moral and physical development needs of the organization of cultural leisure, service employment, career choices, life and career direction, employment, preparation for family life, and out of critical situations, eliminating bad habits" (according to Leliūgienė I., 2003, p. 344).

  • As a group, are still out fugitives and immigrants (although this group is more common in urban areas) - this group of social workers provide these services to help immigrants adapt to a fugitive and a new cultural environment, to learn the state language, employment, manage daily life and so on.
  • The social worker, working in the village, organizing the work of the whole community. As already mentioned, the main goal of a social worker is an independent and active rural community development.
Given the fact that the social worker has to work with various social groups, workers have to perform various tasks. While working in the rural community social worker in particular, a "personality and its microenvironment, diagnosis, exploring clients' needs, their living conditions, community residents (...) difficulties and problems" (Leliūgienė I., 2003, p. 345). As well as a social worker with the community helps to shape positive relationships in the community, create a favorable climate, that takes care of social services work and organizing curriculum, forms and methods, their appropriateness. The social worker shall communicate and cooperate with other professionals, social agencies and organizations, along with their organizing various activities in rural communities, promotes their sense of initiative and self-help. The social worker is an important person and community members representing various state agencies, the initiation of these institutions interact with the community or a particular member. Social worker organizes and coordinates the community's population self-managed and supported by public initiatives, various steering groups work (Leliūgienė I., 2003, p. 346). In this case, the social worker contact not only with the local authorities, but also with civil society organizations, businesses and institutions, organizations and labor collectives.
In the social worker to carry out their work, the listed tasks and contribute to the rural community self-development, it is first necessary to know what are the main social problems in rural communities, adversely affecting people's lives. It is these problems, the social worker should be addressed as a priority, allowing people to activate their own lives, to meet the needs and actively participate in community activities. Community's understanding of the situation and the analysis and their importance emphasizedJohnson L. C. (2001), who pointed out that the social worker who wants to successfully work in the rural community need to work to organize the assessment of social services in accordance with the following steps:
1) Assess the current situation on the basis of existing social problems of identification.
2) When the main social problems, to provide social services and the priorities on the basis of equitable distribution of resources.
 3) Encourage providers of mutual understanding and cooperation.
Thus, as seen in the stages, especially the social worker is important to explore the rural community is characterized by social problems.

 BIBLIOGRAPHY:
Beresnevičiūtė V. Pranckūnienė E., M. Vildžiūnienė (2003). Communication bridges. School and Rural bendruomenė.Vilnius: UAB Printing Path
Johnson L.C. (2001). Social work practice. The general approach. Vilnius: Vilnius University, Laboratory of Special Psychology.
Leliūgienė I. (2003). Social pedagogy. Textbook Kaunas: Technology

Assistente social que trabalham em comunidade rural

Leliūgienė I. (2003) aponta que o assistente social na aldeia tem dois objectivos principais. Primeiro, é um trabalho social com diferentes grupos da população, diferentes grupos sociais nas direções principais e princípios, formas e maneiras de organizar Divulgações (Leliūgienė I., 2003, p. 339). O segundo objetivo - para prestar a assistência necessária para a comunidade rural, que inclui o trabalho social no ensino sociais assistência, reabilitação.
De acordo com Beresnevičiūtė V., Pranckūnienės E., Vildžiūnienė M. (2003), a vila principal objetivo do assistente social - para criar sua própria comunidade rural. Uma comunidade, de acordo com os autores, tem certas propriedades. Em primeiro lugar, uma comunidade independente rural, há uma necessidade de cuidados comunitários. Neste caso, é determinado o que a comunidade necessidades relacionadas à vida da comunidade. Assim, a comunidade é capaz de destacar os objetivos mais importantes dos seus membros, para estabelecer metas comuns.
Comunidade rural independente é capaz de criar sua estratégia de negócios próprios. A estratégia abrange os objetivos das comunidades rurais ", valores, princípios e métodos operacionais. Liga-se a visão da comunidade e realidade "(Beresnevičiūtė V., Pranckūnienė E., Vildžiūnienė M., 2003, p. 18). Além disso, uma comunidade independente atividades são diversas - a comunidade é capaz de recolher e divulgar informações a diversos, tomada de decisão independente e para efetivamente alocar e gerir os seus recursos para promover e organizar os membros permanentes do aprendizado da comunidade.
Beresnevičiūtė V., Pranckūnienė E., Vildžiūnienė M. (2003) aponta que o auto-desenvolvimento das comunidades rurais é um trabalhador social fundamental na aldeia, uma aspiração. Independente e ativa comunidade rural - é "uma força que pode conseguir cooperar com o Estado, desenvolver e avaliar informações para planejar com antecedência e se adaptar às necessidades do mercado de trabalho em constante mudança, para ganhar prática e não apenas conhecimento (Beresnevičiūtė V., Pranckūnienė E., Vildžiūnienė M., 2003, p. 20).
Comunidade rural, o assistente social tem que trabalhar com diferentes grupos sociais. Gurjanova M. (2000) afirma que o nível de serviços de assistência social e na comunidade rural grupos de usuários são:

  • Famílias jovens - a maioria dessas famílias precisam de ajuda e apoio para lidar com questões da vida quotidiana relacionadas com a criação dos filhos, emprego, criando harmonia e relacionamentos positivos dentro da família, lidar com questões relacionadas à habitação.

  • As grandes famílias - aquelas famílias que mais necessitam de assistência na resolução de problemas relacionados à renda, a natureza material, bem como questões relacionadas com a organização do lazer e do emprego, família, saúde, emprego, filhos (inclusive de verão) e assim por diante.

  • Pessoas com deficiência - este é um grupo de assistentes sociais para ajudar a "superar a exclusão social no sentido de solidão, a hélice da vida, para resolver problemas de saúde eo apoio necessário para obter o apoio necessário incentivos e social" (sob Leliūgienė I., 2003, pp 344-345). Neste caso, atribui grande importância aos serviços sociais prestados a casa do cliente.

  • Idosos - assistentes sociais para os idosos a superar os sentimentos de solidão, muitas vezes associada à falta de comunicação, bem como a derrota de desamparo, não há necessidade de sentimentos sociais. Além disso, assistentes sociais ajudam a organizar os documentos necessários, tais como. Para benefícios, vantagens, ajuda material e assim por diante.

  • Os jovens - bem como os idosos, os jovens, precisam de atenção especial, especialmente em áreas rurais, onde os jovens têm emprego limitado, oportunidades de lazer, acesso limitado à informação. Nas áreas rurais, o assistente social ajuda os jovens a cumprir "as necessidades de desenvolvimento intelectual, cultural, moral e física da organização do lazer cultural, emprego de serviço, opções de carreira, vida e carreira profissional, emprego, preparação para a vida da família, e sair de situações críticas, eliminando maus hábitos" (de acordo com Leliūgienė I., 2003, p. 344).

  • Como um grupo, ainda estão fora fugitivos e imigrantes (embora este grupo é mais comum em áreas urbanas) - este grupo de assistentes sociais fornecem estes serviços para ajudar os imigrantes a adaptar-se a um fugitivo e um novo ambiente cultural, para aprender a língua oficial, emprego, gestão da vida cotidiana e assim por diante.
  • O assistente social, trabalhando na aldeia, organizando o trabalho de toda a comunidade. Como já mencionado, o objetivo principal de um assistente social é uma comunidade de desenvolvimento independente e ativa rural.
Dado o fato de que o assistente social tem que trabalhar com vários grupos sociais, os trabalhadores têm para executar várias tarefas. Enquanto trabalhava na comunidade rural do trabalhador social em particular, uma "personalidade e seu microambiente, diagnóstico, explorando as necessidades dos clientes, suas condições de vida, as dificuldades da comunidade residentes (...) e problemas" (Leliūgienė I., 2003, p. 345). Bem como um assistente social com a comunidade ajuda a moldar relações positivas na comunidade, criar um clima favorável, que cuida do trabalho dos serviços sociais e de organização curricular, formas e métodos, a sua adequação. O assistente social deverá comunicar e cooperar com outros profissionais, agências e organizações sociais, juntamente com os seus organizando diversas atividades nas comunidades rurais, promove o seu sentido de iniciativa e de auto-ajuda. O assistente social é uma pessoa importante e membros da comunidade que representam diversas agências estaduais, o início de estas instituições interagem com a comunidade ou de um membro particular. Assistente social organiza e coordena a população da comunidade auto-gerida e apoiada por iniciativas públicas, vários grupos de trabalho de direção (Leliūgienė I., 2003, p. 346). Neste caso, a assistente social contato não só com as autoridades locais, mas também com organizações da sociedade civil, empresas e instituições, organizações e coletivos de trabalho.
No assistente social para realizar o seu trabalho, as tarefas referidas e contribuir para a comunidade rural auto-desenvolvimento, é necessário primeiro saber quais são os principais problemas sociais nas comunidades rurais, afetando negativamente a vida das pessoas. É destes problemas, o assistente social deve ser tratada como uma prioridade, permitindo que as pessoas para ativar suas próprias vidas, para atender às necessidades e participar ativamente em atividades comunitárias. Compreensão da comunidade da situação e da análise e sua importância enfatizada, Johnson L. C. (2001), que apontou que a assistente social que quer trabalhar com sucesso na comunidade rural precisa trabalhar para organizar a avaliação dos serviços sociais, de acordo com os seguintes passos:
1) Avaliar a situação atual com base em problemas sociais existentes de identificação.
2) Quando os principais problemas sociais, para prestar serviços sociais e das prioridades com base na distribuição equitativa dos recursos.
3) Incentivar os provedores de entendimento e cooperação mútuos.
Assim, como visto nas fases, especialmente o trabalhador social é importante para explorar a comunidade rural é caracterizada por problemas sociais.

BIBLIOGRAFIA:
Beresnevičiūtė V. Pranckūnienė E., M. Vildžiūnienė (2003). Pontes de comunicação. Escola e bendruomenė.Vilnius Rural: UAB Path Impressão
Johnson L.C. (2001). Prática do trabalho social. A abordagem geral. Vilnius: Vilnius University, Laboratório de Psicologia Especial.
Leliūgienė I. (2003). Pedagogia social. Kaunas livro didático: Tecnologia

3 komentarai:

  1. Labas,
    Perskaičius šį tekstą supratau, kad socialinio darbuotojo darbas dirbant bendruomenėje yra labai sudėtingas.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Labas,
    Pritariu:) ir tai atskleidžia ši pateikta informacija.

    AtsakytiPanaikinti
  3. Sveika,
    Pateikei gerą informaciją ir parodei, kad socialinio darbuotojo darbas ne tik sudėtingas, bet ir atsakingas.

    AtsakytiPanaikinti